неділя, 1 травня 2016 р.

Великдень Історія та традиція святкування

Великдень відноситься до тих свят, дата яких змінюється кожного року, визначеної не має. Зазвичай він відзначається не раніше 4 квітня та не пізніше 8 травня. У перекладі з давньоєврейської мови « Пасха » – « проходження повз, позбавлення » . Інші назви цього свята: Світле Воскресіння, Христов день. За переконанням православних віруючих, Великдень пов'язаний з воскресінням Ісуса Христа, а отже, символізує перемогу добра над злом і світла над пітьмою. Христове Воскресіння стало своєрідним свідченням того, що Ісус Христос – це істиний Спаситель, оскільки він переміг

смерть, воскреснувши. І цим він дав надію всім віруючим людям, власне, зробив людей переможцями смерті, адже, відповідно до заповідей Святого письма, кожна людина протягом праведного свого земного життя може заслужити право на власне безсмертя.
           Церковні перекази нам говорять про те, що к оли Ісус Христос подорослішав, він у супроводі дванадцятьох учнів пішов із дому подорожувати Єрусалимом. Три роки посвятив мандрам, проповідуючи любов до ближнього та праведне життя, зцілюючи тяжко хворих людей. Знайшлися злі й заздрі до чужої слави люди і звели на Христа наклеп, начебто він підбурює простих людей проти існуючої влади. Отже, жерці Єрусалима підкупили за 30 срібних одного з Ісусових учнів – Іуду, щоб той зрадив свого вчителя і передав до рук « правосуддя » . Нарада єрусалимських жерців засудила Сина Божого до страти, а римський намісник Понтій П и лат затвердив смертний вирок. І Ісуса Христа було розп'ято на горі Голгофа поблизу Єрусалима разом із двома розбійниками.
           Один з учнів Христа, Йосип, був дуже багатою та поважною людиною, а тому зміг випросити в Понтія П и лата тіло вчителя і поховав його у власному саду, точніше, в кам ’ яній печері, що знаходилася в його саду. На третій день після власної смерті Ісус Христос воскрес. Цю подію він же й передбачив, але людям важко повірити в такі неймовірні речі, тому вони й недуже-то вірили. Але янгол спустився на землю, забрав камінь що затуляв вхід до печери з тілом Ісуса Христа, – і Син Божий воскрес. Протягом 40 днів після свого чудесного воскресіння він являвся спочатку Марії Магдал е ні, а потім своїм учням, проповідуючи Царство Боже. Отже, учні Христові стали апостолами й понесли людям слово свого вчителя.
           Після свого воскресіння Ісус Христос перебував на землі ще протягом сорока днів. У цей період він з ’ являвся своїм апостолам і навчав їх Божественної мудрості. Тому великодні свята й тривають протягом сорока днів.
           Чому Великдень – це великий день за народними уявленнями? Давні легенди кажуть, що того дня, коли Ісус Христос народився, день був такий довгий і ясний, що дорівнював аж сімом сучасним дням. Ось така одна з народних версій походження назви цього свята.
           Під час великодніх свят люди радять дотримуватися основних « запобіжних » засобів, аби все, що робиться в ці дні членами родини, було цій родині на добро, на щастя і на здоров'я.

Немає коментарів :

Дописати коментар

linkwithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...